Cart Icon
Доставка Оплата Про нас Наші роботи Акції 1-й км. Хмельницького шосе (096) 30-11-888 Лебединського 7А (097) 77-30-110 Гостомель (068) 03-01-188
Cart Icon

Історія одного каміну, або 5 причин, чому він є невід’ємною частиною будинку

Історія одного каміну, або 5 причин, чому він є невід’ємною частиною будинку.

Це не історія появи каміну, яку ви можете прочитати в Вікіпедії. Це історія іншого каміну, який є зараз. Сучасний камін,  який він, і чому так вабить вже століттями усіх людей? Що у ньому такого особливого? Адже давно не має такої потреби, коли лише за допомогою каміну обігрівали помешкання, та готували їжу?

Ця історія дасть вам відповіді на те, чому люди приділяють велику увагу цій частині інтер’єру.

 Перше – це історичний зв’язок.

Камін завжди вважався ознакою статусу, адже його можна було побачити хіба в царських палацах та при домах знаті. Його могли собі дозволити найбагатші люди. Як тільки не оздоблювали каміни, що тільки не вигадували.

Чимало картин з минулих епох саме біля каміну, де велись світські бесіди, де спілкувались та приймали стратегічні рішення.

 Друге, звісно попри всі історичні трансформації, які він «пройшов», все-таки має функціональне значення.  Адже ще перший камін був простий та примітивний, де було вогнище для опалення житла та приготування їжі.

Чим так вабить камін?

Чому так багато розмов навколо нього? Чому він чи не головний в інтер’єрах і сучасних домах, коли вже не завжди виконує свою оту першу мету, обігріти будинок.

Дивно, що попри те, що оселя має сучасне опалення, саме вогонь в каміні передає тепло та енергію.

Який камінь підходить?

Отже третє, саме навколо каміну збираються,  бо біля вогню хочеться відпочити, перезавантажитися та усамітнитися. Або ж навпаки зібрати близьких людей і поспілкуватися.

Камін наче магічний. В часи, коли все динамічно розвивається, і всі ми поспішаємо, біля вогню наче відбувається заземлення. Час призупиняється. І все інше вже не настільки важливе. Або навпаки, відбуваються усвідомлення. Думки заполоняють і  можна наче потрапити в інший вимір. І знову повернутися, озирнутися і посміхнутися.

 Четверте, камін який прикрашає оселю.

Як тільки не оздоблюють, не прикрашають камін. Можна з впевненістю сказати, сучасних є стільки, що знайдеться навіть для найвибагливішого фаната камінів.

Є з справжніми вогнищами, які потрібно розпалювати, де потріскують дрова. Є, які легко запалюються від одної чарівної іскри. Є ультрасучасні, які не потребують втручання, лиш натиснути кнопку.  Є, як відкриті, так і такі, де все продумано для безпеки  дітей, які люблять усе на світі досліджувати.

Та навіть бутафорський камін нині чи не на усіх світлинах та фотолокаціях. Невже більш нічого не вигадало людство, що б могло замінити камін? Але… навіщо, придумувати велосипед, коли він вже вигаданий. Навіщо замінювати камін, коли він прекрасний.

І п’яте. Камін – медитація.

Чи не вогонь все стирає, але водночас і заряджає.  Він заспокоює та надихає. Він здатен гармонізувати та збуджувати. Можливо тому, так багато шанувальників камінів. А чи є ті, хто до каміну байдужий? Навіть, якщо ніколи не думав про те, що хочеш камін мати вдома, чи є ті, хто увійшовши до кімнати з каміном не підійде і першим ділом не протягне до нього руки, аби зігрітися.

А художні фільми, де всі романтичні сцени в заміському будинку біля каміну.  Отже поряд з каміном ще й любов.

Здається, вогонь, на який можна дивитися безкінечно наче збирає усі думки до купи і обирає найкращі, які передає іншим. Можливо саме у цьому його магія?

Чи все таки,  так важливо як він виглядає зовні, той камін. Чи впишеться в інтер’єр, чи прикрасить кімнату. Камін ж може «розповісти» про смаки господаря. Наприклад, про його пристрасть до розкоші. Коли камін наче «говорить» про статус господаря, демонструє його велич та мужність.

Або ж інший господар обиратиме для себе стриманий та без зайвих елементів камін. Повний мінімалізм.

Хтось прагне відтворити історію, певний стиль, та шукатиме камін з елементами тієї чи іншої епохи.

Так чи інакше, камін, то казка. Камін, – то краса, камін – натхнення. І, не важливо, який саме вам більш до вподоби. Головне, аби поруч він надихав та панувала позитивна атмосфера.  Аби ці сцени хотілось фільмувати, фотографувати або й малювати картини. Чому б ні. Картини вічні. Так як і каміни теж. Чому б собі не дозволити вигадати та втілити в реальність, аби камін прикрашав саме твою оселю.